AAT|ARTŪRO AREIMOS TEATRAS

AAT | Artūro Areimos teatro pagrindinis tikslas ir uždavinys - kontrkultūrinis judėjimas, kurio kūriniai būtų atviri, provokuojantys. Svarbiausia, kad jie priverstų ieškoti tiesos, suabejoti dogmomis ir užduoti nepatogius klausimus. Mums svarbu, kad galėtume padėti vartotojiško gyvenimo būdo nusivylusiam jaunimui kurti naują kultūrą, kuri atsisakytų cenzų bei normatyvų ir taptų laisva autonomine zona. Mūsų teatras siekia pažeisti nusistovėjusią tipinio teatro laikyseną, griauti stereotipus, bėgti nuo žinomų ir nežinomų teatrinių klišių, atitraukti nuo žinojimo. AAT siekia veržtis su teatru „į gyvenimą“ (sociumą), kad teatras vyktų ne tik teatrinėse erdvėse „juodose dėžutėse“, bet ir gyvenimiškoje aplinkoje, pvz.: laiptinėse, kapinėse, muziejuose ir t.t.  Scenografija turėtų virsti duotoji erdvė, pati aplinka turėtų atstovauti scenografiją.

Šis teatras neapsiriboja vien draminio teksto išsakymu. Spektakliai turi būti lengvi, laisvi, ironiški. Sceninio veiksmo izoliacija nuolatos naikinama. Spektaklis turi priminti eskizą, o ne užbaigtą paveikslą, kad žiūrovas turėtų galimybę pajausti savo buvimą, laisvai mąstyti, atsisakyti prievartinio spaudimo. Siekiame nuosekliai mažinti įtampą, kad žiūrovas dar labiau koncentruotųsi į aktorių buvimą scenoje ir jų fizinius veiksmus, konceptualias nuorodas, o ne į tariamą, apsimestinę, teatrinių klišių primestą vaidybą. Šio teatro žiūrovas neturėtų iš karto perdirbti to, ką pamatė, o kaupti įspūdžius ir išlaikyti laisvai sklandantį dėmesį. Mums svarbu, kad vykstantį spektaklį ar sceninį veiksmą matytų ne tik tikslinis žiūrovas (kuris įsigijo bilietą), bet ir atsitiktinis praeivis, netyčia pakliuvęs į teatrinio veiksmo spąstus, net nenutuokiantis apie teatrą ar šį vykstantį veiksmą.

Artūro Areimos teatras buvo įkurtas siekiant išvengti bet kokių biudžetinėms įstaigoms būdingų kūrybinės laisvės apribojimų bei pristatyti Lietuvoje alternatyvų, postdraminiam teatrui būdingą požiūrio tašką, kuriant kokybiškus teatro darbus, kiekvieną kartą naujomis priemonėmis provokuojančius žiūrovo vaizduotę ir intelektualumą. Artūro Areimos teatro darbai jau buvo teigiamai įvertinti Škotijos, Prancūzijos, Rusijos, Pietų Korėjos, Danijos, Kinijos, Vokietijos menų festivaliuose bei teatruose. Trupė taip pat yra gavusi oficialius kvietimus pristatyti savo kūrybą tarptautiniuose teatro festivaliuose JAV, Pietų Amerikoje, Juodkalnijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Italijoje. Lietuvos ir užsienio teatro kritikų nuomone, režisierius Artūras Areima pristato savo menine raiška atpažįstamus, aiškios, alternatyvios formos ir krypties darbus, pasižyminčius autentiška teatro kalba ir išskirtine pristatomų temų analize.

Nuo 2015 m. teatras kūrė ir tobulino savo, kaip organizacijos valdymo struktūras, būrė teatro kūrybinę grupę, teikė paraiškas užsienio teatrų festivalių konkursuose, kūrė teatro veiklos strategiją, 2016-2017 metų planus. Taip pat buvo ieškoma finansavimo šaltinių veiklai remti: buvo pateiktos projektų paraiškos Lietuvos kultūros tarybai, dalyvavimas kituose teatrų konkursuose. 2015-2016 m. AAT buvo sukurti ir parodyti 2 spektakliai : „Po ledu“ pagal Falk Richter pjesę „Under ice“ (koprodukcija su OKT/Vilniaus miesto teatru), „Nevykėlis“ pagal Eduard Limonov „Nevykėlio dienoraštis“.

2016-2017 metais AAT savo kūryboje toliau plėtė postmodernistinio, nonkonforminstinio teatro pažiūrį, kuris stambiu planu iškelia sąmoningo žmogaus portretą, kuris gali neatsigręžiodamas pripažinti šiuolaikinę realybę ir tapti meniniu teroristu, formulavimą. Teatras išleido 3 premjeras – pagal dokumentinę medžiagą, kūrybinių laboratorijų principu sukurtą „Medėjos kambarį“; spektaklį pagal Kai Hensel pjesę „Klamo karas“; spektaklį pagal M.Foucault, F.Nietzsche, S.Wilde tekstus ir dokumentinę medžiagą „Antikristas“, bei pirmąjį Lietuvoje teatro serialą “Virimo temperatūra 5425” (I, II serijas) pagal Virginijos Rimkaitės to paties pavadinimo pjesę. Pjesė 2016 m. buvo pripažinta geriausia tų metų pjesių konkurse “Versmė”, o 2017 m. A.Areimos režisuotas eskizas, pagal šią pjesę, laimėjo pagrindinį prizą Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno konkurse. AAT | Artūro Areimos teatras su pastatymu „Po ledu“ pagal Falk Richter pjesę „Under ice“ dalyvavo 2016 m. vasarą vykusiame didžiausiame pasaulyje tarptautiniame menų festivalyje „Edinburgh Festival Fringe“, kuriame laimėjo „Jawbone“ (liet. žandikaulio) apdovanojimą už, paties Roberto McDowello žodžiais tariant, labiausiai bekompromisį teatro pasirodymą Fringe festivalyje. A. Areima britų teatralų žiuri įvertintas specialiuoju „Summerhall“ menų centro prizu taip pat sulaukė kvietimo bendrai AAT ir „Summerhall“ produkcijai Edinburge.

2018 m. teatras pristatė tris premjeras – “Virimo temperatūra 5425” ( III serija ) pagal to paties pavadinimo V. Rimkaitės pjesę, spektaklį “Aklieji” pagal J. Saramago, M. Maeterlinck kūrybą (Artūro Areimos teatro bei Juozo Miltinio dramos teatro koprodukcija) ir spektaklį „Hamletmachine“, pagal vieno įtakingiausių XX amžiaus pabaigos teatro mąstytojų, vokiečių dramaturgo Heinerio Müllerio pjesę. Šis spektaklis lapkričio mėnesį buvo pristatytas Pietų Korėjoje, Seulo ir Tedžono miestuose. Spektaklis „Hamletmachine“ buvo rodomas teatro festivaliuose „DipFe“ ir „ST-BOMB“. Po pasirodymų Pietų Korėjoje Artūro Areimos teatras sulaukė kvietimo rezidencijai bei taip pat gavo pasiūlymą savo spektakliais papildyti ir kitų metų festivalių programas. 2018 m. rudenį spektaklis „Antikristas“ buvo pristatytas Berlyne, nepriklausomoje menininkų platformoje „Flugwerk“, kur buvo parodytas 3 kartus. Spektaklis sulaukė itin gerų atsiliepimų kaip šiuolaikiškas ir išskirtinis teatro darbas.

2018 m. vasarą AAT pristatytė spektaklį “Po ledu” Avinjono festivalio OFF programoje “Avignon le OFF”, Prancūzijoje, po kurio trupė gavo oficialų pakvietimą 2020 metais festivalyje pristatyti spektaklį “Hamletmachine”.

2019 m. AAT atvėrė naują teatro erdvę Baltupiuose, įrengė spektakliams bei kitiems viešiems renginiams pritaikytą salę, talpinančią 150 žiūrovų, kurioje pradėjo rengti tarptautinius seminarus, pristatyti spektaklius ir ketina išaugti į pirmą Lietuvoje alternatyvaus meno-edukacinį centrą. Naujai įkurtoje erdvėje per metus įvyko jau daugiau nei 20 spektaklių, tarptautinis nemokamas edukacinis renginys "Projekcija". 2019 m. Artūro Areimos teatras kartu su nepriklausomomis teatro kompanijomis iš Norvegijos ir Danijos dalyvavo tarptautiniame Šiaurės Baltijos šalių projekte. Projekto tikslas - skatinti tarpkultūrinius meninius mainus ir dalytis įvairiomis meninėmis priemonėmis organizuojant seminarus visose trijose šalyse. Šio projekto rėmuose AAT pristatė spektaklį „Hamletmachine“. 2019 m. Rugsėjo 14–24 d. Trupė pristatė spektaklį „Po ledu“ Beijing Fringe festivalyje Pekine ir Tarptautiniame šiuolaikinio teatro festivalyje "International contemporary theater festival" Hangdžou mieste (Kinija). 2019 m. Spalio mėnesį teatras pristatė premjerą pagal Falko Richterio pjesę „Electronic City“.

2020 m. Sausio 25d., 26 d. Artūro Areimos teatras pristatė premjerą pagal Falko Richterio pjesę „Nothing Hurts“, trupė taip pat gavo finansavimą naujam projektui „Testas“ pagal Luką Bärfussą. Taip pat trupė gavo oficialų kvietimą FIAT festivalyje (Juodkalnijoje) 2020 m. Rugsėjo mėnesį pristatyti spektaklį „Po ledu“.

Nuo 2017 metų AAT teatro įkūrėjas, režisierius Artūras Areima įtrauktas į 
Europos teatro sąjungos „Naujosios teatro realybės" prizo kandidatų sąrašą.


Artūro Areimos darbai (2008m. - 2018m.):

https://www.youtube.com/watch?v=063C4iU1q60

Artūro Areimos darbai (2013m. - 2020m.):

https://www.youtube.com/watch?v=XikMVDt8ymMKūniškas individas. Savo paties priešas, priverstas sukurti pramaną - žmogiškumą.


 .