2 0 2 2

2022 m. pradžioje AAT jau antrą kartą bus pristatomas kūrybinių teatro dirbtuvių ciklas „Projekcija“ – šį kartą jungtines, kelių dienų trukmės teatro dirbtuves scenos menų studentams ir kūrėjams ves choreografas Marius Pinigis, režisierius Artūras Areima, kompozitorius Arturas Bumšteinas, muzikos kūrėjas, poetas Žygimantas Kudirka-Mesijus. Projekto programoje taip pat numatytos ir Belgijos šokio trupės „Peeping Tom“ kūrybinės dirbtuvės.

 

2022 m. planuojamo projekto pagrindas - edukacinė savaitės trukmės teatro stovykla, kurią bendradarbiaudami tarpusavyje organizuos keturi scenos menų profesionalai iš Lietuvos.

 

Ypač didelis dėmesys būsimų dirbtuvių metu bus skiriamas šiuolaikinio aktoriaus autentiškam būviui-veikimui scenoje. Teatrinės laboratorijos metu bus ieškoma sąmoningo, kitokio, naujo, kūrybiško aktoriaus veikimo scenoje, kuris vėliau padėtų jam tapti originalesniu, savarankiškesniu, stipresniu bei atviresniu šiuolaikinei kūrybai.

režisierius

ARTŪRAS

AREIMA

kompozitorius

ARTURAS

BUMŠTEINAS

šokėjas/choreografas

MARIUS

PINIGIS

slemo poezijos autorius

ŽYGIMANTAS

KUDIRKA

d a u g i a u   a p i e

2019 m. lapkričio 16 - gruodžio 14 dienomis Artūro Areimos teatre įvyko pirmasis edukacinių renginių ciklas ,,Projekcija“, finansuotas Vilniaus miesto savivaldybės. Renginių ciklo metu buvo pristatyti šiuolaikinio Europos teatro darbai (Olivier de Sagazan ”Transfiguration”, ”Hybridation”, Susanne Kenedy “Hideous (Wo)men”, Needcompany “The Porcelain Project” ir “The Blind Poet”, Rodrigo Garcia “Golgota Picnic”, Luk Perceval “Uncle Vanya”.) bei įvadinės paskaitos, taip pat vyko netradicinis susitikimas ir seminaras su belgų režisieriumi Luku Percevaliu, sulaukęs didelio teatro bendruomenės susidomėjimo: režisierius viešnagės Lietuvoje metu organizavo jogos-meditacijos seminarą ir diskusiją tema „Dvasingumas teatre“, taip pat pristatė savo kūrybos filosofiją ir meninius įrankius.

Artūro Areimos teatras siekia tęsti teatro bendruomenei skirtus edukacinius renginius bei palaipsniui vystyti sėkmingai įgyvendintą projektą iki tarptautinio edukacinio festivalio; kiekvienais metais teatras sieks pritraukti projektui vis daugiau lėšų, rengti vis daugiau susitikimų ir seminarų su įvairiais teatro-tarpdisciplininio meno kūrėjais iš viso pasaulio. Jei šis projektas turės tęstinumą ir bus vystomas toliau, taps pirmuoju tokiu edukaciniu scenos menų festivaliu Lietuvoje. Vienas iš projekto tikslų yra rengti aukšto lygio susitikimus ir seminarus su profesionalais nemokamai arba už nedidelę simbolinę kainą, kad jie būtų prieinami visiems besidomintiems šiuolaikinio teatro scena ir norintiems tobulėti.

 

2021-2023 m. planuojame ir toliau kviesti įdomiausius teatro kūrėjus, taip pat sukurti unikalią, įvairiapusę programą, nes tai suteikia galimybę Lietuvos kūrybingam jaunimui susipažinti su šiuolaikiniu teatru visame pasaulyje.

2024 m. festivalyje ketiname pristatyti režisierių Rodrigo García, kuris ves vaidybos dirbtuves ir susitikimus su jaunaisiais Lietuvos kūrėjais ir studentais.

Festivalį remia Vilniaus miesto savivaldybė

                        Lietuvos Kultūros taryba