top of page

“technē” (graik. k. τέχνη – meistriškumas – menas – amatas) – tai 3 dienų muzikos / eksperimentinio meno festivalis, kurio pagrindinė idėja ir tikslas – supažindinti klausytojus bei žiūrovus su visiškai tarpusavyje skirtingomis muzikos kūrimo ir atlikimo formomis, žanrais, plėsti požiūrį į muziką, į jos suvokimą, supažindinti klausytojus ir žiūrovus su šiandieninės muzikos raiškos galimybėmis, alternatyvios / eksperimentinės muzikos kūrimo bei atlikimo technika, jos specifika.

Festivalis "technē'22 - (technē/art) music festival" 2022 m. Lapkričio 25-27 d. Artūro Areimos teatro erdvėje, Baltupiuose.

2022 m. programos atlikėjai : Gabrielė Griciūtė ir Andrius Mackevičius, Agnés M (Agnė Matulevičiūtė), Daina Dieva, makbet (Monika Poderytė ir Marijus Mažūnas), 7_lash (Andrius Kairys).

Visi festivalio renginiai nemokami, įėjimas laisvas, būtina registracija. Daugiau informacijos : https://fb.me/e/22mTD7nus

2022   PROGRAMA -
ATLIKĖJAI

DD_Area 2017_foto Karolis Gelažius_3_edited_edited.jpg

"Jos pasirodymai primena kelionę – tai tapsmo kažkuo kitu metas, labai asmeniškas pokyčio ritualas. Savo muzikoje Daina Dieva kuria aidinčius atmosferiškus garsovaizdžius, pagrįstus ne vien elektronika, bet ir gyvai naudojamais instrumentais, vokalo ir aplinkos garsų įrašais, kurie, jungiami gilaus drone stiliaus, kuria sapnišką dark ambient ir post-folk žanrų garso monolitą." - Ilona Trukanė


DAINA DIEVA

LAPKRIČIO 26 d. 16:00

REGISTRACIJA >>


AGNÈS M

LAPKRIČIO 27 d. 19:30

REGISTRACIJA >>

GabIrAndrius_techne_cover.png

Visai neseniai išleidę debiutini Ymi albumą pavadinimu Black Heart, duo Gabrielė Griciūtė ir Andrius Mackevičius jau su naujais eksperimentais keliauja toliau.

 

Elektronika, aplinkos įrašai, naujos melodijos ir tekstai. Įkvėpti šviežiai baigtų garso meno studijų, aktyvių metų rašant muziką ir kuriant garso dizainą filmams,bei video žaidimams - Andrius ir Gabrielė po ilgų metų pertraukos grįžta groti gyvai.


GABRIELĖ GRICIŪTĖ &
ANDRIUS MACKEVIČIUSLAPKRIČIO 26 d. 19:30
REGISTRACIJA >>
 


7_lash

LAPKRIČIO 27 d. 16:00

REGISTRACIJA >>


MAKBET

LAPKRIČIO 25 d. 19:30

REGISTRACIJA >>

d a u g i a u   a p i e

“technē” - tai 3 dienų muzikos bei instaliacijų meno festivalis su edukacine diskusijų pobūdžio programa menininkams, kuriantiems muziką bei visai plačiai įvairaus amžiaus grupių auditorijai. Festivalio bei edukacinės programos pagrindinė idėja bei tikslas: supažindinti esamus ar būsimus aktorius ir kitus menininkus, su šiandieninės muzikos raiškos galimybėmis, muzikos kūrimo bei atlikimo technika, jos specifika; padėti atrasti naujus muzikos pritaikymo būdus kituose šiuolaikinio meno žanruose; padėti susipažinti su muzika, kaip ypatingai plačia, savarankiška bei laisva išraiškos forma. Festivalio metu vyks gyvi susitikimai su festivalio dalyviais/mentoriais, kurių metu vyks kūrybinės diskusijos, pokalbiai.

Pastaruosius 4 metus, festivalio organizatorė, AAT trupės ilgametė narė, aktorė-kompozitorė Monika Poderytė, tikslingai ir nuosekliai tobulino savo įgūdžius kaip profesionali, įvairiapusiška teatro menininkė. 2016 m. pradėjo dirbti laisvai samdoma aktore Artūro Areimos teatre. 2018 m. pradėjo kurti profesionalią muziką teatrui bei kinui. 2020 m. pristatė savo pirmąjį autorinį muzikinį performansą „Medeamäterial“ (finansuotą Lietuvos Kultūros tarybos stipendijų konkurse) ne tik kaip kompozitorė, bet ir atlikėja. AAT ji taip pat kuruoja vykstančius edukacinius renginius; yra AAT OPEN CALL menininkų bei rezidentų kuratorė; techninės dalies vaizdo/garso operatorė.

 

Šalia jau įgyvendintų ir rengiamų projektų, festivalis “technē” apima dar vieną meno sritį – muziką. Pagrindiniai projekto tikslai ir uždaviniai glaudžiai siejasi su esmine teatro veikla ir požiūriu į šiuolaikinį menininką ir meną. Artūro Areimos teatro, kaip jaunus kūrėjus buriančios institucijos vienas pagrindinių tikslų - pasiūlyti savo žiūrovams, scenos menų kūrėjams ir studentams, Baltupių ir aplinkiniams rajonams įvairiapusišką bendradarbiavimą ne tik pristatant išbaigtus, AAT įprastam adresatui skirtus spektaklius, bet ir šiuolaikinio šokio, muzikos, cirko, kitų scenos meno kūrinių pristatymus ir edukacines veiklas, gebančias iš tiesų sudominti šiuolaikinį jauną žmogų, kuris, būdamas toliau nuo miesto centro, daug rečiau susiduria su aukšto meninio lygio kultūros renginiais ar edukacinėmis programomis.

Festivalio rėmėjai             Vilniaus miesto savivaldybė

                                        Lietuvos Kultūros taryba

                                        UAB "Friskas"

Festivalio partneriai          PLUM.LT

                                        ARTON

                                        Ore.lt

Festivalio draugai             Caffeine

bottom of page