top of page

a n t i k r i s t a s

pagal dokumentinę medžiagą

Premjera 2017 m. kovo 3,4d. Menų Spaustuvė

Trukmė 180 min

N-16

režisierius/scenografas : Artūras Areima

režisieriaus asistentė : Inga Sanakojevaitė

video operatorius : Kornelijus Jaroševičius

aktoriai : Monika Poderytė, Giedrė Žaliauskaitė, Andrius Mockus, Valerijus Kazlauskas

 

Fotografė Laura Vansevičienė


Projekto neremia niekas

Tikrumo pabaiga – pasaulio tuštybės dykuma.

Tai pats geriausias spektaklis, kokio dar nematėte. Tai pats juokingiausias spektaklis, apie kurį dar negirdėjote. Tai pats aistringiausias spektaklis, nuo kurio drėks Jėzaus stigmos, o vešlūs nukryžiuotojo karčiai liesis su gelsvu Trumpo kuodu. Patikėkite mumis, naujaisiais šių dienų pranašais – mes atvesime jus į šviesų rytojų. Pažaiskime dievų puotą, kad nereikėtų sėstis ant Putino koto.

Masinio vartojimo eroje keičiasi visuomenė, jos moralės normos ir šiuolaikinio žmogaus elgsena, atsiranda absoliučiai naujas socializmo pasaulis, plinta antipatija ideologijoms ir politikai, vyksta socialinio tapatumo erozija, didėja asmenybės destabilizacija, nesuvaldomai auga visuotinis baimės jausmas. Kodėl? Šiandien sudėtinga kalbėti apie visuomenę ir mus supantį absurdą, tačiau tylėti reiškia kapituliuoti prieš milžinišką šūdo laviną, bandančią suteršti paskutinį mūsų žmogiškumo lašą, nusinešti ir paversti mus savo pasmirdusios masės dalimi.

Bet gi koks skirtumas, kas su mumis vyksta? Koks skirtumas, kas vyksta su kitais? Koks skirtumas, kas vyksta su visu pasauliu? Juk vis tiek nieko nepakeisime. Mums svarbiausia – būti laimingais, patenkintais, sočiais, atsipalaidavusiais. Mes esame trumpų distancijų bėgikai, mums nerūpi mus supanti aplinka, mus supantys žmonės, mūsų vaikai. Šiandieninis žmogus gali ištverti viską: „trumpizmą“, „putinizmą“, fašizmą, krikščionybės atmatas, smurtą prieš vaikus ir kitus naujųjų laikų džiaugsmus. Pasaulis vis labiau panašėja į sintetinį lauką, kuriame mes jaučiamės dezorientuoti, imame panikuoti. Mes bijome ir bandome dalykus kontroliuoti, paversti juos steriliais, susintetinti mus supančią aplinką. Tą pačią aplinką, kuri veda mus iš proto. Mes esame bepročiai. Mes ieškome prasmės ir tikrumo kiekviename savo gyvenimo žingsnyje ir tuo pat metu nuo jo bėgame. „Antikristas“ – tai nesterilus spektaklis apie vertę ir vertybes.

ATSILIEPIMAI SPAUDOJE :

http://www.delfi.lt/veidai/kultura/scenos-chuligano-a-areimos-antikristas-strigo-zmoniu-gerklese.d?id=73959646

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/teatras/pornografija-scenoje-areimos-antikristas-283-760770

http://menufaktura.lt/?m=1025&s=61300

http://menufaktura.lt/?m=1052&s=67536

http://lmaleidykla.lt/ojs/index.php/menotyra/article/view/3482/2281

http://www.nemunas.press/perkami_str/keletas-strichu-amzininko-portretui/

http://www.nemunas.press/straipsniai/teatras-technologiju-amziuje-quo-vadis/

http://www.kulturosbarai.lt/uploads/news/id112/KB_2017_WEB.pdf / 25psl.

http://www.menufaktura.lt/en/?m=23613&s=62560

bottom of page