top of page

m e d ė j o s   k a m b a r y s

pagal dokumentinę medžiagą

Premjera 2016 m. Rugsėjo 25d., Spalio 22d. OKT/Vilniaus miesto teatras

Trukmė 90 min | N-16

režisierius : Artūras Areima

scenografas : Artūras Areima

vaidina : Milda Vyšniauskaitė, Mantas Tarasevičius, Marijus Mažūnas, Eimantė Urmonaitė, Erika Uktverytė, Ingrida Čepanonytė, Kristina Marija Kulinič, Monika Poderytė, Milda Naudžiūnaitė, Aistis Lansbergas, Valerijus Kazlauskas, Giedrė Žaliauskaitė, Edgaras Miliauskas, Ieva Savickaitė

Spektaklio „Medėjos kambarys” išeities taškas – klasikinė Medėjos istorija, šiandieniniame pasaulyje kone kasdien pasirodanti laikraščių antraštėse bei kriminalinių televizijos naujienų reportažuose. Spektaklio turinys gimsta kūrybinės laboratorijos su jaunaisiais aktoriais metu. Aktoriai nagrinėja savo pačių ar artimųjų išgyventus smurto atvejus, į kuriuos vengiama gilintis ir apie kuriuos nenorima kalbėti viešojoje erdvėje. Spektaklio „Medėjos kambarys” kūrybinė grupė užduoda sau ir publikai „nepatogius” klausimus: iš kur tiek daug žiaurumo? Kaip žmoguje kyla noras naikinti? Kodėl jis žaloja kitą?

Spektaklio „Medėjos kambarys“ sąsajos su antikos mitu ar šį mitą interpretavusiais Euripido ar J. Anouilho tekstais – ne tiesioginės, o veikiau asociatyvios. Iš pasakojimo apie Medėją, kuri, palikta Jasono ir keršto jam vedina nužudo savo vaikus, čia praktiškai lieka tik smurto ar žiaurumo leitmotyvas ir maždaug 10 minučių trukusioje spektaklio įžangoje žaibiškai, tiksliai, su kraštutine groteskine žaisme suvaidintas farsas Medėjos tema. Žiūrovas netiesiogiai provokuojamas ieškoti paralelių tarp šios groteskinės Medėjos mito sceninės miniatiūros ir kur kas intymesnio sceninio pasakojimo, dokumentine medžiaga pagrįstos sceninės egzistencijos. „Medėjos kambaryje“ aktoriai mėgina suvienyti vaidybos ir žiūrovų erdves bei tiesiogiai publikai pasakoti su smurtu ir jo reprezentavimu scenoje aktorinėmis formomis susijusį sceninį pasakojimą. Pamažu prieš žiūrovų akis gimsta jautri, atvira ir daugiasluoksnė žiaurumo meninė studija.

ATSILIEPIMAI SPAUDOJE :

http://www.menufaktura.lt/?m=1199&s=67147

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/asmenybe/rezisierius-arturas-areima-teatre-turime-buti-pasirenge-aukoti-save

bottom of page