n a u j i e n o s

Laura_Vanseviciene-1370.jpg

2020 01 23

"Kaip ir būdinga serialams, „Virimo temperatūroje 5425“ daug buities. Ir scenoje (scenografas – taip pat A.Areima), ir ekrane. Tačiau šis buitiškumas siurrealistinis, jis perteikia iškreipto vienos šeimos gyvenimo vaizdą. Tado Gryno, Monikos Poderytės ir Valerijaus Kazlausko kuriami personažai čia egzistuoja tarp olimpinės ramybės ir visiškos isterijos, tarp nuolankumo ir despotizmo, išgąsčio ir agresijos, tarp aukos ir budelio vaidmenų."

_DSC7694q_edited.jpg

2019 10 09

Artūro Areimos teatras Kinijoje: ,,Peilis, nukreiptas tiesiai į širdį“

,,Tai šokiruojantis pasirodymas, tai peilis, nukreiptas tiesiai į širdį. Aš permąsčiau pasaulį, kuriame gyvenu kasdien, ,,po ledu“. Aišku, nesu geriausias pavyzdys, bet taip neturėtų būti. Neturėčiau toks būti. Tu ir aš esame niekas, bet tuo pačiu metu čia, po ledu, man norisi šaukti: „Ei, ar čia yra kas nors? Ar kas nors mane girdi? Ar šitam pasauliui bus viskas gerai?“.

C_LauraVanseviciene-7.jpg

2019 10 01

Mes jau nebesame net statistiniai vienetai. Mes esame tik statistinio vieneto duombazės dalis, esame subjekto fragmentas - buvusio moderniojo žmogaus vidinio ,,aš” suskaidymas.  Dabar technologinė atmintis žmones perkelia į virtualią erdvę, kurioje gyvename pagal ,,kitus”, tai nuo žmonių nepriklausomos sistemos arba ,,matricos”. Tik kyla klausimas - ar tai gerai, ar blogai? Ar tai tik pradžia? Jei taip, tai kur keliaujame toliau?“

Hamletmachine.jpg

2019 05 26

"Ypatingą susidomėjimą kelia Artūro Areimos pastatymas pagal Hainerio Miulerio pjesę, nes atminty dar ryški chrestomatinė Roberto Vilsono 1986 metų pastatymo restauracija, atlikta Silvio d‘Amico Romos nacionalinės meno akademijos studentų (http://www.kroders.lv/runa/1039). Panašiai kaip ir Vilsonas, Areima spektaklio naratyvą kuria pirmiausia garsų partitūra, ją organiškai suliedamas su erdve, tekstu ir aktorių judesiais."

arar_edited.jpg

2019 03 23

10 klausimų režisieriui :

Artūras Areima

Kaip vertinate Lietuvos teatrą?
A.Areima: "Nevertinu taip teigiamai kaip dauguma kolegų. Manau, turime keletą tikrai stiprių, garsių kūrėjų, ant kurių laikosi mūsų teatras, bet ir jų galvos jau žilsta ir plinka, o jaunas teatras labai nedrąsus. Bijantis būti savotiškas, bijantis kelti savo asmenines, savo laikų problemas, bijantis būti pavojingas mūsų teatrų stabams ar nubaustas mūsų kritikų olimpo. Todėl nesusidaro teatro vandenynas. Turime tik ramią, ramiai tekančią Vilnelę, kurios išsiliejimas dabar nesukeltų jokios katastrofos. Viliuosi, kad tapsime Atlantu."

mmexport1569284571154q.jpg

2019 02 17

Iškart po festivalio "Mythos" , kuriame spektaklis "Po Ledu" bus pristatytas balandžio mėn. 3,4 dienomis - trupė keliaus į Le Havre miestą, teatre "Le Tetris" balandžio 6 d. 20:30 val.

aklieji-80334279_edited.jpg

2019 02 11

„Spektaklyje „Aklieji“ nuolat ir įvairiomis formomis perklausiama, kur yra žmogiškumo riba, kas ją nužymi, palaiko, atnaujina. Apskritai visas spektaklis vertintinas kaip žmogiškumo degradacijos reprezentacija, kur vienintelis išgijimas – dvasinis praregėjimas.“ – taip praėjusį rudenį Juozo Miltinio dramos teatre pasirodžiusį Artūro Areimos spektaklį apibūdina meno kritikė Akvilė Šimėnienė.

rezisierius-arturas-areima-83316931.jpg

2018 10 01

Režisierius Artūras Areima: pertvarkyti visą kultūros sistemą

"Bet mes patys esame nuvertinę kultūrą. Kiekvienas teatro sezonas prasideda nuo vasaros nuolaidų – mes netikime, kad žmonės pirks bilietus, kad esame jiems reikalingi. Taip pat mes palaikome pigią kultūrą. Eina aktoriai į serialus, galvodami užsidirbti pinigų. Sutinku, kad pragyventi reikia, bet taip mes palaikome nuodą, kuris bukina žmogų. O žiūrovas mato tą aktorių, vaidinantį taip prastai ir nemokamai, tai kodėl jis turi eiti į teatrą ir mokėti. Nebuvo tų serialų, tada teatras ir visa aukštesnė kultūra buvo reikalingesnė."

C_LauraVanseviciene-53.jpg

2018 10 21

"Kalbos prigimtis yra mašininė. Žmogus gali išrasti mašiną tik todėl, kad jo paties metafiziniame centre glūdi mašina, t. y. kalba, arba, kaip dabar vadiname – sąmonė. Kalba ir sąmonė yra tas pats. Totalitarizmas, turint omenyje jo metafizinę prigimtį, yra ne kas kita, kaip žmoguje glūdinti pastanga absoliučiai viską, kas glūdi už kalbos, kiaurai persmelkti kalba. Kitaip tariant, visus bekalbius daiktus, įskaitant ir mus, kaip gyvūnus, paversti mašinomis, o pasaulį, kaip visumą – totaline mašina." A.Areima

Spektaklis_poste_20151209_0118.jpg

2018 11 26

Šiemet antrą kartą kartu su pagrindine festivalio programa vyko naktinė teatrinių įvykių sesija COM•MOON•A, pristatanti žiūrovui alternatyvų, drąsų teatrą. Pirmą kartą geriausią iš aštuonių spektaklių rinko speciali COM•MOON•A komisija, kurioje dirbo jauni teatro mylėtojai. Po diskusijų su teatro kritiku Andriumi Jevsejevu nuspręsta geriausiu spektakliu paskelbti A. Areimos teatro spektaklį „Nevykėlis“.

c_lauravanseviciene-272_edited.jpg

2018 09 13

Artūro Areimos teatro 5-tasis sezonas

"Andy: Iš naujo sezono tikiuosi dar daugiau visko – dar daugiau atvirumo ir tikrumo, dar daugiau efektų, lazerių, erotikos, kokybiško garso takelio. Tikiuosi pamatyti ir senus personažus, ir naujus sprendimus. Tikiuosi dar daugiau neatsakytų klausimų."

dd_edited.jpg

2017 09 30

Šeštadienį, rugsėjo 30 d., Varėnos kultūros centre vyks VIII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio atidarymas ir apdovanojimai. 2017 m. Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso laimėtoju išrinktas Artūro Areimos teatro eskizas pagal Virginijos Rimkaitės kūrinį „Virimo temperatūra 5425“. Iki spalio 30 d. vyksiantis festivalis žiūrovus kvies į 23 naujausius Lietuvos teatrų spektaklius.

q.jpg

2017 12 04

Alytuje nusileido 6-ojo komedijų teatrų festivalio COM•MEDIA uždanga. Išdalinti apdovanojimai. Triumfavo spektaklis „Kasykla“.

Ricardas-II-Post-factum-Sodeika-ir-Stonc

2017 11 22

"LRT Opus" pokalbis su AAT trupe

„Artūro Areimos teatro formos svarba yra jo akcentuojamas eklektiškas procesas, kuriam reikalingos inovacijos, išradingumas, vaizduotė, rizika ir pirmiausia - visiškas grupės atsidavimas darbui." - taip keliais žodžiais save pristato Artūro Areimos Teatras (AAT).

7863_g.jpg

2017 09 20

Rugsėjo 28 – spalio 13 dienomis vyksiantis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šįkart žiūrovus pasitinkantis šūkiu „Išjunk nuostatas“, trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje nutarė ne pristatyti renginio programą, o atsigręžti į šiandienos aktualijas bei aptarti menininko ir valdžios santykį.

Praeityje nebuvusi, nepraėjusi patirtis išnyra su buvusiosios patirties kauke.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

©2020 by Artūras Areima theater.