top of page

n e v y k ė l i s

pagal Eduard Limonov

Premjera 2015 m. Gruodžio 17,18,19d. Galerija POST 

Trukmė 180 min | N-16

režisierius : Artūras Areima

scenografas : Artūras Areima

foto menininkas : Donatas Stankevičius

kostiumai : Monika Gurskytė

muzika : Patefonas

vaidina : Nevykėlis

parodos kuratorė : Giedrė Žaliauskaitė
 Fotografas Donatas Stankevičius


Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba

Tai vienos dalies nonkonformistinis, egzibicionistinis, dekonstrukcinis ir isterinis aktas, nukreiptas prieš buržuazinę visuomenę, tikinčią kosmoso galia. Kas yra nonkonformizmas? Neprisitaikėliškumas, vyraujančių pažiūrų, papročių, viešosios nuomonės nepaisymas. Nonkonformizmas įsišaknija į savęs pažinimą ir šliejasi prie tam tikro socialinio konteksto suvokimo, laisvo nuo vergiško mokslo metodikų. Jam būdingi simptomai - sąžiningumas, humoras, saviironija, revoliucijų kurstymas.

„Nevykėlis“ - tai kvietimas prisijungti į nevykėlių gentį ir sugriauti šią civilizaciją visoje Žemėje, sugriauti ir suvienyti šiam tikslui visus nepatenkintuosiuos. Jokių išrinktųjų klasių. Jokių diktatūrų. Kuo tas žmogus geresnis už bet kokį kitą žmogų? Tai kvaila. Nes geresnis tas, kuris nekenčia civilizacijos. Mes neatsakome į klausimą, ką statysime tuščioje vietoje. Mes sakome: Mūsų tikslas – sugriauti. Ne iš pagrindų, o dar giliau, su šaknimis, viską, kad liktų tik dulkės. Taip kaip senovės miestus nugriaudavo nugalėtojai, o po to juos plūgais užardavo.

 

Kaip žinoti, ar esi pasiryžes tapti nevykėliu? Jei pabudę vieną lietingą pavasario rytą galite pagulėti, susimąstyti ir kiek paklausę muzikos staiga sąžiningai sau ištarti: „O juk aš šiame gyvenime esu niekas – tik paskutinis šūdo gabalas,“ – tada dar nesate žlugęs žmogus. Jei ištarsite šiuos žodžius sąžiningai, ne kitiems, o sau. „Nevykėlis“ pasiryžęs mus visus atvesti į nulinę zoną ir patirti kasdieną.

„Nevykėlio“ auditorija – tikslinė, motyvuota, pasiryžusi būti išprievartauta, ar skaniai pamylėta. Auditorija, kuri nemėgsta teatro, niekad nemėgo ir niekad apie jį negalvoja, ir tik baisiuose savo košmaruose sapnavo, kad ten galėtų atsidurti. Auditorija, kuri myli teatrą, bet niekaip nebegali juo pasitenkinti, nes jis tapo per mažas jų galvoms.

 

APDOVANOJIMAI :       2016 m. Auksinių scenos kryžių nominacija už metų debiutą Valerijus Kazlauskas;

 

ATSILIEPIMAI SPAUDOJE :

https://www.delfi.lt/veidai/kultura/rezisierius-g-padegimas-tai-pirmas-a-areimos-spektaklis-kuris-mane-taip-veze.d?id=69926446

http://www.menufaktura.lt/?m=1025&s=61155

http://m-puslapiai.7md.lt/teatras/2016-02-05/Naujasis-Arturo-Areimos-amplua

http://theatrebulletin.lt/recenzijos-kai-labai-norisi-b%C5%ABti-negeram.html

https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1091968/nevykeli-ikunijes-valerijus-kazlauskas-teatras-lietuvoje-yra-uzmiges

https://www.bernardinai.lt/2018-11-26-isdalinti-teatru-festivalio-com-media-apdovanojimai/

http://www.menufaktura.lt/?m=1052&s=66916

https://issuu.com/teatrournalas/docs/teatro_zurnalas_4.0

bottom of page