top of page

n o t h i n g  h u r t s

pagal Falk Richter

Premjera 2020 Sausio 25,26  d. Artūro Areimos teatras, Vilnius

Trukmė 80 min | N-16

 

režisierius/scenografas : Artūras Areima 
kostiumų dailininkas : Artūras Areima 
kompozitorius : π 
video menininkas : Dinas Marcinkevičius 
vaidina : Petras Šimonis, Monika Poderytė

 

 


Fotografė Laura Vansevičienė
Pjesę iš vokiečių kalbos vertė Jūratė Pieslytė
Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba

Koks jausmas šiandien gali būti tikras ir priklausyti žmogui, kaip vientisai asmenybei? Kaip jį iššaukti, ir ar jis egzistuoja, jei nebesuvokiame savęs, kaip kūno ir dvasios visumos?

 

Spektaklis “Nothing Hurts”, kaip ir pati pjesė, temiškai glaudžiai yra susijęs su J.G.Ballard’o romanu “Crash” (liet. “Avarija”), kuriame kūnas nuolat susiduria su technologijomis, (t.y. automobiliu) ir nuolat pakliūna į avariją. Tai vyksta ne atsitiktinai: tai specialiai sukonstruotos avarijos, skirtos tam, kad susidūrimas sukeltų seksualinį ir emocinį pasitenkinimą. Čia avarija, susidūrimas, gyvenimui suteikia naują formą, naują kvėpavimą, vėl iš naujo patiriamas geismas kitam kūnui, pačiam sau, egzistencijai. Čia mirtis ir seksas egzistuoja tame pačiame lygmenyje, kaip ir kūnas – be fantazmo, be metaforos, be frazės. Negalėtumėme sakyti, jog čia kūnai/veikėjai susiduria su sadizmu, mazochizmu ar su pasimėgavimu – čia susiduriama su paprasčiausia, gryna iškrova. Čia viską gaubia atmosfera, kurią galėtumėme įvardyti, kaip ją įvardijo ir pats Ballard’as : “...mes įstrigome milžiniškame kamštyje”. Šis laikas nebeturi gelmės, ateitis nustoja egzistuoti, kaip ir praeitis. Laiką keičia kameros akis, įmontuota į mūsų kasdienes technologijas. Visata nebeturi paslapčių.

Mes save patalpinome ir uždarėme į virtualųjį tinklą, todėl dabar esame visi tokie vienodi, neįdomūs, neišsiskiriantys, nuspėjami, pavargę nuo kitų ir savęs. Sunku rasti šviežių minčių, gryno oro, kuriuo galėtume dalintis. Viskas tampa ištisa pilka linija.

ATSILIEPIMAI SPAUDOJE:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-01-28-a-areimos-teatro-premjera-nothing-hurts-masinizuotas-kunas-amzino-progreso-akivaizdoje

https://www.7md.lt/teatras/2020-02-07/Meiles-samprata-kuno-ir-sielos-fragmentiskumo-etapai

https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/arturo-areimos-teatro-premjera-nothing-hurts-mes-istrigome-milziniskame-kamstyje

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000091132/pokalbiai-per-lrt-opus-kuno-ir-dvasios-sinteze-arturas-areima-pristato-spektakli-nothing-hurts

https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1137316/areimos-premjeroje-visuomene-istrigusi-emociju-kamstyje

https://www.7md.lt/teatras/2020-10-02/Artumo-poreikis

https://www.skrastas.lt/kultura/meduzos-ir-begemotas-pradejo-apsilima

http://62.80.254.28/pirmasis-spektaklis-po-karantino-nustebino-ziurovu-gausa

https://siauliugalerija.lt/diskusija-nepriklausomas-teatras-lietuvoje-aat-atvejis/

https://www.etaplius.lt/jaunuosius-kurejus-meduza-suvienijo-bendrai-kurybai

bottom of page