VIRIMO TEMPERATŪRA 5425

pagal Virginijos Rimkaitės pjesę


Pirmasis teatro serialas Lietuvoje

Premjera 2017 m. Spalio 29 d.

Trukmė 210 min| N - 14    

AAT|Artūro Areimos teatras

režisierius, scenografas Artūras Areima | vaidina Tadas Gryn, Monika Poderytė, Valerijus Kazlauskas | šviesų dailininkas Julius Kuršys | video menininkas Kornelijus Jaroševičius

         

Fotografė Laura Vansevičienė
projektą remia Lietuvos Kultūros ministerija

Pjesės veikėjai – tai nėra žmonės, kurie elgtųsi lengvai, paprastai. Įtampa tarp personažų kyla iš paradokso, vietomis iš nieko, iš to, kad tai neatitinka mūsų moralinių normų, įsitikinimų, galbūt nusistovėjusio adekvataus vertinimo. Ir tai parodo jų, kaip šeimos, atskirtį. Spektaklio atspirties taškas – vartotojiškumas. Pagrindinė abejingumo, nejautrumo kitam žmogui priežastis, kai jį galime iškeisti į daiktą, kai žmogaus individualybė vertinama tik daiktais. Pjesėje kalbama apie šeimą – motiną, tėvą, neįgalų sūnų. Svarbu kalbėti apie tai, jog vartotojų kontekste nevartojantieji yra išstumiami į paribį, tokie žmonės yra neįgalūs, tai yra, ne(į)galintys būti vartotojais. Paprastai kalbant, jeigu tu nevartoji, tai suvartos tave. Deja, gyvename epochoje, kai žmonės vienu metu yra ir pirkėjai, ir prekės.

Šių dienų problema yra tokia, kad dauguma mūsų esame prisirišę prie savo daiktų ir jais esame suvaržyti. Mes linkę per daug sureikšminti materialinius objektus ir net aukoti savo laisvę, santykius, karjerą, šeimą bei sveikatą jų labui. Mes norime jaustis pilnaverčiais. Mes norime jaustis patenkintais. Šis neprotingas vartojimas yra tai, kas mums nesuteikia jokios laimės, taip pat sukelia mūsų aplinkos degradavimą. Teršiame aplinką tam, kad augintume pramoninę ekonomiką, kuri gamina tai, ko mums nereikia. Tai labai rimta ir mes tikrai turime kažką daryti, keisti. Mes niekada negalėsime tobulinti aplinkos, jei ir toliau kažko lauksime. Nieko nepakeisime, kol gyvensime taip, kaip gyvename dabar.

„Virimo temperatūra 5425“ – intelektualus spektaklis. Nors čia žmonės, atrodo, ištaria elementarų, kasdienišką sakinį, bet jame nuskamba tai, kas iš tiesų priverčia susimąstyti. Tai kinematografiškas darbas, reikalaujantis kitokio aktorinio meistriškumo, kitokio buvimo, egzistavimo scenoje. Mūsų teatras orientuojasi į naujas teatro išraiškos priemones ir jų paieškas. Mums svarbu surasti naują santykį tarp scenoje vykstančio veiksmo ir žiūrovo.“ – teigia režisierius Artūras Areima.

Pjesė buvo pripažinta geriausia 2016 metų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“.

2017 m. Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso laimėtoju išrinktas Artūro Areimos teatro eskizas pagal Virginijos Rimkaitės kūrinį „Virimo temperatūra 5425“.

Premjera 2017 m. Spalio 29d.

kitos datos : 
Gruodžio 17d.
2018 Vasario 2d.
2018 Kovo 23d.
2019 Sausio 29d.


RECENZIJOS:

http://www.menufaktura.lt/?m=1025&s=61399

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/teatras/intelektualios-teatrines-serialo-versijos-kurejas-arturas-areima

https://370.diena.lt/2020/01/23/eiti-ar-neiti-teatras-nr-86

https://www.voxart.lt/a-areima-kviecia-i-spektaklio-serialo-virimo-temperatura-5425-premjera/

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-10-28-arturo-areimos-teatras-nezada-komforto-2/165414

https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/188450/apdovanotas-d-tamuleviciutes-konkurso-laimetojas-a-areimos-teatro-eskizasKūniškas individas. Savo paties priešas, priverstas sukurti pramaną - žmogiškumą.


 .